Kivispoon (01.06.2012)

Loodus pakub väga rikkalikku värvivalikut, mis kajastub ka looduslikus kivis, millest on loodud uudne materjal - kivispoon - meeliülendav, väärikas ja ajatu. Lase end võluda ja inspireeridaa naturaalsest pinnast!
Turule on toodud uudne viimistlusmaterjal - kivispoon. See on toode, mis annab võimaluse muuta oma ruumid tõeliselt luksuslikuks, lisades interjööri kivispooniga mööblidetailid või tervikmööbli, kasutades kivispooni seinakattes või ustel, nii sise- kui välistingimustes, jpm. Kivispooni kasutusvaldkond sisustuses on peaaegu piiritu - köögist elutoani ja büroohoonest kaubanduskeskuseni.

Huvitavaks faktiks kivimaterjali kasutusvõimaluste vallast on NanoKivi näide, millest saab teha katteid aksessuaaridele nagu märkmikud, vööd, kotid. Tegu on naturaalse tootega, kus on ühedatud kivi välimus ja naturaalse naha elastsus.

 

Vaata galeriid ja lase ideedel lennata.

Kivispoon kiltkivist

Tähtsamad kvaliteetse kivispooni valmistamiseks sobiva kiltkivi leiukohad asuvad Indias, Lõuna-Aafrikas ja Brasiilias. Uudse viimistlusmaterjali, kivispooniga, on nüüd suurepärane võimalus kujundada nii mööblit kui kogu interjööri ärvivalik on naturaalne ja loomulik, mis on üleskutse kõigile meeltele. Kiltkivi naturaalsed värvid on vastupidavad valgusele ja uv-kiirtele.

Sobib kasutada mööbli ilmestamiseks kööki, vannituppa, uste katteks, seintele ja lakke - nii koju kui kontorisse.

Kvarts-kiltkivi

Kvarts-kiltkivi leidub palju kogu maailmas, kuid kivispooni valmistamiseks sobib pehme, Lõuna-Aafrikast ja Indiast pärit kivi. Võrreldes tavalise kiltkiviga, mille pind on tasane ja peenestruktuuriline, on kvarts-kiltkivi keskmise või jämedama kristalse struktuuriga. Kvarts ja teised sisalduvad mineraalid annavad kivispooni pinnale teatud kuma ja sära.

Liivakivi

Liivakivi on settekivim, mis koosneb tsementeerunud liivateradest. Liivakivist "Sahara" spooni jaoks kaevandatakse toorainet karjääridest Põhja-Saksamaal. Liivakivi lõigatakse erilise tehnoloogia abil vertikaalselt suurteks lehtedeks.

Liivakivispoonil "Sahara" on meeldiv tekstuur, kus kvartsliivast moodusub sooneline muster, ning mille värvus varieerub pruunist kollaseni. Liivakivi sobib interjööri viimistlemiseks. Seda on võimalik liimida otse pinnale ja vormida sellest isegi kolmemõõtmelisi struktuure.

Tel: +372 664 4720 info@hektolan.ee hektolan